Pierwsze posiedzenie Rady Społecznej pilskiego szpitala

Data: 26-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pierwsze posiedzenie Rady Społecznej pilskiego szpitala 26 czerwca br. odbyło się pierwsze posiedzenie Rady Społecznej przy Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile. Jej przewodniczącym jest starosta Rafał Zdzierela.

Rada pełni istotną rolę w nadzorze nad działalnością placówki i reprezentowaniu interesów pacjentów. Opiniowanie kluczowych decyzji, takich jak zbycie majątku, zakup sprzętu czy zmiany organizacyjne, leżą w jej gestii. Rada ocenia również plany finansowe, analizuje skargi pacjentów i opiniuje wnioski o czasowe zaprzestanie działalności leczniczej. Dodatkowo uchwala regulamin swojej działalności i dokonuje okresowych analiz skarg pacjentów.

Rada Społeczna dba zatem o prawidłowe funkcjonowanie szpitala i dobro pacjentów.

***

Skład Rady Społecznej przy Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile:

1. Rafał Zdzierela - przewodniczący,
  2. Magdalena Śmigiel - członek, przedstawiciel Wojewody Wielkopolskiego,
  3. dr n. med. Aldona Pietrysiak - członek, przedstawiciel  Naczelnej Rady Lekarskiej,
  4. Lidia Michalak - członek, przedstawiciel Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych,
  5. Kazimierz Sulima - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  6. Daria Lubońska - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  7. Monika Łukomska - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  8. Maria Augustyn - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  9. Katarzyna Papieska  - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  10. Jacek Bogusławski - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  11. Michał Śron - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  12. Paweł Kądziela - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  13. Włodzimierz Bystrzycki - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  14. Agnieszka Molęda - członek, przedstawiciel Rady Powiatu,
  15. Marek Mostowski  - członek, przedstawiciel Rady Powiatu.