Starostwo przyjazne przedsiębiorcom

Data: 27-10-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Starostwo przyjazne przedsiębiorcom

Dużym sukcesem pracowników Powiatu Pilskiego zakończyła się sobotnia gala, przygotowana przez Izbę Gospodarczą Północnej Wielkopolski oraz Grupę Asta. Podczas uroczystości, która została zorganizowana w Miejskiej Sali Audiowizualnej, tytuł „Przyjazny dla Przedsiębiorcy” trafił w ręce Aleksandry Kinowskiej, dyrektora Wydziału Architektury i Budownictwa Starostwa Powiatowego w Pile. Wyróżnienie w tej samej kategorii otrzymał Powiatowy Zarząd Dróg w Pile z dyrektorem Krzysztofem Tomczykiem na czele. W ten symboliczny sposób kapituła doceniła starania obu instytucji w zapewnieniu dobrych warunków do rozwoju firmom działającym na ziemi pilskiej.

Tego samego sobotniego wieczora swoje jubileusze obchodziła Grupa ASTA, w tym roku mija bowiem 25 lat od powstania firmy ASTA NET, zaś od dwóch dekad funkcjonuje TV ASTA. Właściciele, Zbigniew Ryczek i Henryk Małdziński usłyszeli z tej okazji wiele miłych słów.

Zanim bohaterom wydarzenia zaśpiewała Lora Szafran, poznaliśmy jeszcze laureatów konkursu imienia Stanisława Staszica. Oto oni:

• Kategoria „Produkcja” – Qubiqa Sp. z o.o.;
  • Kategoria „Usługa” – Quad/Graphics Europe Sp. z o.o. Centrum Technologii Informatycznych w Pile;
  • Kategoria „Handel” – SAF-HOLLAND Polska Sp. z o.o.;
  • Kategoria „Instytucja finansowa” – UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń S.A. Przedstawicielstwo w Pile;
  • Kategoria „Wybitne przedsięwzięcie regionu północnej Wielkopolski” – Miejska Energetyka Cieplna w Pile Sp. z o.o.;
  • Kategoria „Marka północnej Wielkopolski” – Pellass X Sp. z o.o. s.k.;
  • Kategoria „Osobowość północnej Wielkopolski” – Zbigniew Ryczek, prezes zarządu ASTA-NET ASTA GROUP Sp. z o.o. S.K.A.;
  • Nagroda honorowa – Stadnina Koni w Dobrzyniewie Sp. z o.o. i Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Bądeczu.