REGIONALNE ŚWIĘTO SADOWNIKÓW W POBÓRCE WIELKIEJ

Data: 09-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

REGIONALNE ŚWIĘTO SADOWNIKÓW W POBÓRCE WIELKIEJ

Po raz 12 w Pobórce Wielkiej, w Gminie Białośliwie odbyło się Regionalne Święto Sadowników. Miejsce – Pobórka Wielka – nie zostało wybrane przypadkowo. jest to wieś wyjątkowa, gdyż tam prawie wszystkie grunty rolne to sady.

Uroczystość w Pobórce Wielkiej to okazja do nagrodzenia najlepszych oraz wręczenia wyróżnień sadownikom - seniorom. Puchary, ufundowane przez Mirosława Mantaja, starostę pilskiego, odebrali: Bożena i Janusz Król z Trzebonia, Krystyna i Andrzej Kaźmierscy z Pobórki Wielkiej oraz Daria i Stanisław Posert z Białośliwia. Grawertony otrzymali również seniorzy: Wanda Ochocka (gospodarstwo sadownicze prowadzi z mężem od 1974 roku), Jolanta Hylla (na 16-stohektarowym gospodarstwie pracuje z mężem od 1972 roku), Danuta i Paweł Kulka (zaczynali w 1965 roku na 2 hektarach), Zofia i Edmunt Kulka (w 1974 roku przejęli gospodarstwo po rodzicach) oraz Barbara i Benedykt Pieniaszek (w 1973 roku kupili 5 hektarów ziemi i posadzili sad jabłoniowy).