VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

Data: 09-06-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych

Odbył się VI Ogólnopolski Turniej Klas Policyjnych w Pile, w którym wzięło udział 25 drużyn. Zwycięzcami zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. Jana Pawła II w Gromniku i to oni przez najbliższy rok będą nosić zaszczytny tytuł „Klasy Policyjnej 2014 roku”.

Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z XV Liceum Ogólnokształcącego im. rtm. Witolda Pileckiego w Katowicach, trzecie miejsce zajęła reprezentacja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Komisji Edukacji Narodowej w Pile.

Jednym z najbardziej widowiskowych elementów Turnieju był upozorowany atak terrorystyczny, w którym było sporo rannych. Na miejsce zdarzenia, na plac Staszica zjechały służby ratownicze i jednostki antyterrorystyczne, wyły syreny i słychać było huki wystrzałów. Strażacy ewakuowali rannych przez okna. W pokazie wzięli udział uczniowie oraz przedszkolacy.

Patronat nad Turniejem objęli: Starosta Pilski Mirosław Mantaj, Komendant Główny Policji, Prezydent Miasta Piły oraz Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów przy Szkole Policji w Pile. Patronat medialny nad przedsięwzięciem objęła Telewizja Asta oraz portal Asta24.