Powiat drugi w Olimpiadzie Konsumenckiej

Data: 14-04-2014    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Powiat drugi w Olimpiadzie Konsumenckiej

Tradycyjnie uczniowie szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w finale X Wielkopolskiej Olimpiady Konsumenckiej, zmagając się z pytaniami z zakresu ochrony praw konsumentów, dotyczącymi m.in. ustaw: o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej,  usługach turystycznych, przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym i kredycie konsumenckim.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 550 wielkopolskich uczniów, a do finału zakwalifikowało się  66 najlepszych.

Niebywałą znajomością zagadnień konsumenckich wykazała się Malwina Malinowska, uczennica z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej – Curie w Pile. Podobnie, jak przed rokiem, Malwina zajęła drugie miejsce w Wielkopolsce! Do finału pojechały również Paulina  Cieślik z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Pile i Magdalena Szpot z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wyrzysku.

Puchar Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów odebrał miejski rzecznik konsumentów w Koninie, Jan Kuźniacki.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezesa UOKiK, Rzecznika Ubezpieczonych, Wielkopolskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Fundację Edukacji Ubezpieczeniowej.

- Serdecznie dziękuję uczestniczkom za udział i życzę im kolejnych sukcesów – powiedziała Aleksandra Pęska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.