Uczcili Powstańców w stolicy

Data: 31-12-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Uczcili Powstańców w stolicy

Z inicjatywy Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka, od kilku lat w stolicy naszego kraju obchodzona jest rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. 28 grudnia 2013 r. z okazji 95 rocznicy tego wydarzenia, w bazylice archikatedralnej Metropolita Warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawił mszę świętą w intencji Powstańców, po czym obecni przedstawiciele różnych instytucji z terenu Wielkopolski przeszli pod Grób Nieznanego Żołnierza, aby tam uczcić pamięć bohaterów i złożyć wieńce. W uroczystościach w bazylice i na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wzięła udział delegacja Powiatu Pilskiego - Wicestarosta Pilski Kazimierz Sulima, Sekretarz Powiatu Pilskiego Wojciech Szutkowski oraz zastępca dyrektora Gabinetu Starosty Przemysław Gawroński.