Wygrać z nowotworem

Data: 16-10-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wygrać z nowotworem

Nie po raz pierwszy odbyła się w pilskim Starostwie Powiatowym konferencja pod nazwą „Kobieta i zdrowie”. Za każdym razem, kiedy przedsięwzięcie jest organizowane, możemy być pewni, że poruszana podczas spotkania tematyka dotknie bardzo istotnych dla naszego dobrostanu kwestii. Nic dziwnego, wszak współorganizatorem przedsięwzięcia jest Wielkopolskie Centrum Onkologii w Poznaniu na czele z jego dyrektorem, profesorem Julianem Malickim.

Wśród tematów przedyskutowanych na wtorkowej konferencji pojawiły się między innymi zagadnienia związane z ogólnopolskim programem profilaktyki nowotworów głowy i szyi, nowoczesnymi metodami radioterapii w ginekologii onkologicznej, jak również z profilaktyką, diagnostyką i leczeniem raka prostaty.

Jednym z honorowych patronów wydarzenia był starosta pilski  Mirosław Mantaj.