Kolejna inwestycja drogowa Powiatu Pilskiego zakończona

Data: 21-10-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

wyremontwany został ponad pólkilometrowy odcinek drogi, wybudowano chodnik i nowe miejsca parkingpwe Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Pile 18 października zakończone zostały prace związane z przebudową drogi powiatowej nr 1187P Białośliwie – Dworzakowo.

Na ponad półkilometrowym odcinku zmieniona została uciążliwa dla kierowców nawierzchnia brukowcowa na nawierzchnię bitumiczną o szerokości 5,5 m, po jednej stronie wyremontowany został chodnik, po drugiej umocnione pobocze. Dla poprawy bezpieczeństwa i widoczności wykonane zostało nowe oznakowanie drogi.
Koszt inwestycji ponad 1,1 mln. Zadanie zostało dofinansowane z  „Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych”.

Ponadto na odcinku drogi wykonany został parking dla pojazdów osobowych liczący 24 miejsca postojowe w rejonie boiska sportowego Stella-Białośliwie.
Koszt inwestycji to ponad 130 tys. zł. Zadanie to zostało zrealizowane przy 50% udziale finansowym Gminy Białośliwie.