Nowy album „Przyrodnicze perły powiatu pilskiego”

Data: 18-10-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Nowy album „Przyrodnicze perły powiatu pilskiego” Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego wydało 120-stronicowy album „Przyrodnicze perły powiatu pilskiego”, który pokazuje piękno i bogactwo naturalne powiatu pilskiego.

Znajdziemy w nim przepiękne zdjęcia zwierząt, roślin i krajobrazów, wiele z nich to makrofotografia oraz ujęcia z lotu ptaka. Na fotografiach prezentowana jest fauna i flora powiatu pilskiego, Dolina Noteci i Kanału Bydgoskiego, Nadnoteckie Łęgi, Puszcza nad Gwdą, nasze rzeki, jeziora, lasy i nasze rezerwaty przyrody: „Kuźnik”, „Zielona Góra”, „Torfowisko Kaczory”, „Smolary”, „Wielkopolska Dolina Rurzycy”.

- To nie tylko piękna, ale także edukacyjna publikacja, która trafi między innymi do szkół średnich, do bibliotek miast i gmin w całym powiecie. Gratuluję zrealizowania tak okazałego projektu - mówi Rafał Zdzierela, starosta pilski.

- Projekt został dofinansowany z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Do udziału w projekcie zaprosimy artystów oraz pasjonatów fotografii - dodaje Edmund Wolski, dyrektor Biura Wystaw Artystycznych PP w Pile.

Autorami zdjęć są m.in. fotograficy z Pilskiego Klubu Pasjonatów Fotografii KADR: Iwona Leśniewska, Agnieszka Kajkowska, Katarzyna Olter, Aleksandra Sawińska, przepiękne krajobrazy sfotografował Jarosław Ramucki.

Konsultantem merytorycznym opracowania jest dr Paweł Owsianny – dyrektor Nadnoteckiego Instytutu Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Pile.