Otwarcie wystawy zdjęć dawnej Piły z lat 80. i 90. w BWA PP

Data: 18-10-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

na wystawie prezentowane są zdjęcia fotografów Romualda Ereńskiegi i Daniela Cichego, pracujących niegdyś dla wielu redakcji W Biurze Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego, 18 października otwarto wyjątkową wystawę blisko 400 fotografii dawnej Piły z lat 80. i 90. XX wieku.

Prezentowane są fotografie ze zbiorów nieżyjącego już Romualda Ereńskiego, jednego z najlepszych fotoreporterów w historii naszego regionie oraz Daniela Cichego, który również na przełomie lat 80 i 90 pracował dla różnych redakcji; są także zdjęcia osób prywatnych.

Otwarcie wystawy było dużym wydarzeniem z licznym udziałem pilan. Uczestniczył w nim również Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu.
- Jestem pod ogromnym wrażeniem. Pamiętam wiele wydarzeń, które przedstawiają fotografie. Rozpoznałem także wiele znajomych twarzy. Warto zobaczyć ludzi i Piłę z tamtych lat - mówi.

Wystawa prezentuje zdjęcia z życia miasta i to, co było codzienne. Są fotograficznym zapisem wszystkich wymiarów życia mieszkańców.
Gratulacje kuratorowi wystawy Edmundowi Wolskiemu, dyrektorowi Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego, złożył również Paweł Jarczak, zastępca prezydenta Miasta Piły.

Warto odwiedzić Biuro Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego i zobaczyć wystawę „Dekada mroku i nadziei. Piła i Północna Wielkopolska w okresie przełomu 1980-1989”, na którą BWA PP otrzymało dofinansowanie z Biura Niepodległa, Programu Dotacyjnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Godziny otwarcia Galerii:
- poniedziałek, piątek: 9.00-15.00
- wtorek, środa, czwartek: 9.00–19.00.