Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 w ANS w Pile

Data: 15-10-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

ANS w Pile to najwieksza uczelnia w Północnej Wielkopolsce
14 października odbyła się Inauguracja roku akademickiego 2024/2025 wAkademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile. Było to ważne wydarzenie dla całej społeczności akademickiej.

Podczas uroczystości medal LEGATUS ALMAE MATRIS od Senatu Uczelni otrzymał Karol Urbanek, dyrygent Chóru Akademickiego ANS. Tytuł przyznawany jest osobom i instytucjom, które są ambasadorami uczelni.

W imieniu samorządu Powiatu Piksiego gratulacje Rektorowi ANS dr. hab. Donatowi Mierzejewskiemu, prof. ANS, kadrze Uczelni oraz studentom złożyli Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile oraz Stefan Kowal, wicestarosta pilski. Do życzeń dołączyła także Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu.
Pracownikom naukowym życzyli nieustającej satysfakcji z edukacji młodzieży akademickiej i wielu sukcesów we wszystkich obszarach działalności. Studentom zapału i radości z przyswajania wiedzy oraz jak najlepszych wyników w nauce.

Życzenia kadrze i studentom złożyli także pilscy posłowie Piotr Głowski, Adam Luboński i Grzegorz Piechowiak oraz senator Adam Szejnfeld.
________
Akademia Nauk Stosowanych im.Stanisława Staszica w Pile to największa uczelnia w Północnej Wielkopolsce. Kształci wykwalifikowane kadry na praktycznych kierunkach studiów medycznych (pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne), ekonomicznych, technicznych i społecznych. Prowadzi studia licencjackie, inżynierskie i magisterskie, a także dualne na kierunkach inżynierskich współpracując z renomowanymi firmami. W przyszłym roku będzie obchodzić 25-lecie.