O współpracy powiatów pilskiego i czarnkowsko-trzcianeckiego

Data: 10-10-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

rozmawiano m.in. o utrzymaniu linii autobusowej w 2025 r. na trasie Piła-Czarnków Dalsza współpraca samorządów Powiatu Pilskiego i Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego była tematem rozmów starosty pilskiego Rafała Zdziereli z Grzegorzem Bogaczem, starostą czarnkowsko-trzcianeckim.

Ustalono m.in. zasady współfinansowania Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Pile na rok 2025, który swoim zasięgiem działania obejmuje także sąsiedni powiat i orzeka w sprawach jego mieszkańców.

Podczas spotkania starostowie wyrazili także wolę kontynuacji współpracy w zakresie utrzymania transportu publicznego na trasie Piła-Czarnków w 2025 r. i  współfinansowania przez oba samorządy tego zadania. Z autobusów na tej trasie korzysta m.in. wielu uczniów dojeżdżających do szkół.

Spotkanie starosty pilskiego ze starostą czarnkowsko-trzcianeckim było kontynuacją rozmów, które w sierpniu tego roku, goszcząc u włodarzy sąsiedniego powiatu, odbył Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu i Andrzej Komisarek, Przewodniczący Powiatowego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Pile.