Droga Kościerzyn Wielki - Polinowo po remoncie otwarta dla ruchu

Data: 10-10-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Droga Kościerzyn Wielki - Polinowo po remoncie otwarta dla ruchu Dobra wiadomość dla kierowców. Zakończył się remont drogi powiatowej nr 1193P na odcinku Kościerzyn Wielki - Polinowo, w gminie Wyrzysk. Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Pile, została już oddana do użytku.

Droga jest bezpieczna i jeździ się po niej komfortowo. Została przebudowana na długości prawie 1600 m. Jezdnia ma 5 m szerokości, zyskała nową nawierzchnię, a pobocza zostały umocnione kruszywem. Wykonano także zjazdy na przyległe do drogi pola oraz sady. Dla poprawy bezpieczeństwa i widoczności droga została na nowo oznakowana.

Koszt inwestycji wyniósł ponad 2,1 mln zł. Dofinansowanie na to zadanie Powiat Pilski pozyskał z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.