25-lat Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile

Data: 08-10-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

25-lat Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile W kościele św. Jana przy ul. W. Pola w Pile odbyły się uroczystości jubileuszowe 25-lecia erygowania Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Pile.

Gratulacje wiernym oraz proboszczowi parafii ks. Tomaszowi Woli złożyli m.in. etatowy członek Zarządu Powiatu Kazimierz Sulima, prezydent miasta Piły Beata Dudzińska oraz przewodnicząca Rady Miasta Piły Maria Kubica.

Parafia Ewangelicko-Augsburska w Pile zrzesza wiernych z całej północnej Wielkopolski. Kontynuuje  tradycje ewangelickie, wzbogaca życie religijne i kulturowe regionu. Parafia w Pile znakomicie integruje Wspólnotę, podejmuje także wiele działań kulturalno-sportowych i edukacyjnych dla  mieszkańców miasta.
Uroczyste nabożeństwo uświetnił Koncert Finałowy IV Pilskich Warsztatów Gospel.