Zapraszamy mieszkańców na dożynki

Data: 03-09-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zapraszamy mieszkańców na dożynki Tobiasz Wiesiołek, wójt Szydłowa, Rafał  Zdzierela, starosta pilski i Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zapraszają mieszkańców na Dożynki Powiatowo-Gminne, które odbędą się 7 września w Starej Łubiance, w gminie Szydłowo.

To będzie wspaniałe rolnicze święto, w którym wezmą udział reprezentacje wszystkich gmin powiatu pilskiego oraz sołectwa z wielu gmin. Będzie tradycyjnie i kolorowo. Dożynki to święto mocno zakorzenione w polskiej tradycji z licznymi obrzędami, święceniem plonów i dzieleniem się chlebem.

Program dożynek:
Święto plonów rozpocznie się o godz. 13.00. mszą św. w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego.
Po mszy korowód dożynkowy przejdzie na boisko sportowe, na którym odbędzie się obrzęd dożynkowy w wykonaniu zespołu Rożanie.
W programie dożynek: pokazy kulinarne Kół Gospodyń Wiejskich, konkursy dożynkowe, gry i zabawy dla dzieci.
Do tego koncerty. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Łobuzy (występ planowany jest o g. 22.00). Po nim odbędzie się pokaz sztucznych ogni i na koniec zabawa taneczna.

Dożynki Powiatowo-Gminne w Starej Łubiance odbędą się pod Patronatem Honorowym Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, a wydarzenie jest współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.