Nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Pile

Data: 25-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

radni podjęli uchwały m.in. o zwiększeniu dochodów w tegorocznym budżecie
25 lipca odbyła się V nadzwyczajna sesja Rady Powiatu w Pile. Poprowadziła ją Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile.

Radni, na wniosek Zarządu Powiatu z Rafałem Zdzierelą, starostą pilskim, wprowadzili zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Powiatu Pilskiego na lata 2024 – 2040, dzięki pozyskanym dodatkowym dotacjom i zwiększeniu dochodów w tegorocznym budżecie.

Jednym z tematów były remonty dróg, w tym kontynuacja zadania jakim jest dalsza modernizacja drogi powiatowej na odcinku Stara Łubianka-Dobrzyca w gminie Szydłowo. Powiat Pilski otrzymał na nią kolejną dotację z Lasów Państwowych w ramach Funduszu Leśnego w wysokości 910 tys. zł.

Powiat pozyskał także m.in. środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu na wymianę oświetlenia na energooszczędne w Domu Pomocy Społecznej w Rzadkowie i DPS w Falmierowie, w kwocie blisko 173 tys. zł.