Harcerze z wizytą u starosty

Data: 23-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Harcerze z wizytą u starosty Rafała Zdzierelę, starostę pilskiego odwiedzili harcerze ze Stowarzyszenia Harcerskiego z Warszawy i Warki, przebywający na obozie nad jeziorem w Tucznie. To było wartościowe i bardzo sympatyczne spotkanie. Harcerze są w trakcie zdobywania stopnia Ćwika, który stawia przed nimi liczne wymagania.

Już samo przystąpienie do próby jest wyzwaniem. Trzeba udowodnić, że postępuje się w sposób „rycerski”, posiada doświadczenie harcerskie, jest się gospodarnym i odpowiedzialnym, np. wyręcza rodziców w obowiązkach domowych.

Wymagania próby Ćwika są również wysokie. Oprócz szerokiej wiedzy harcerskiej i obywatelskiej, trzeba wykazać się dużymi umiejętnościami.
Harcerz powinien umieć znaleźć się w każdej sytuacji życiowej, np. w trudnych warunkach górskich, umieć korzystać z nowinek technicznych czy udzielić pierwszej pomocy medycznej. Przede wszystkim jednak być odpowiedzialnym za siebie i członków drużyny.

Harcerze, którzy gościli u starosty, w ramach próby mieli za zadanie spotkać się ze znaną osobą. Wypadli znakomicie! Życzymy Wam udanego wypoczynku.