Pilski Budżet Obywatelski 2025 – ruszyło głosowanie

Data: 22-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Pilski Budżet Obywatelski 2025 – ruszyło głosowanie Oddaj swój głos! Od dzisiaj - 22 lipca do 8 września - można głosować na projekty w Pilskim Budżecie Obywatelskim 2025.

62 projekty o łącznej wartości 11,6 mln zł, 5 głosów do oddania i 3 miliony do zagospodarowania. Tak w skrócie można opisać ostatni etap budżetu obywatelskiego w Pile - głosowanie.

Pilanie na wybór swoich zadań będą mieli 49 dni. Głosowanie rozpoczęła się dzisiaj, w poniedziałek (22 lipca) i potrwa do 8 września. Na liście projektów biorących udział w konsultacjach są place zabaw, chodniki, drogi, parkingi, infrastruktura sportowa i rekreacyjna, wybiegi dla psów, defibrylatory i mural. Wszystkie zadania są już dostępne na portalu konsultacyjnym, kliknij TUTAJ.

- Dziękuję wszystkim osobom, które wykazały się aktywnością i zgłosiły swoje propozycje. Cieszę się, że chcecie Państwo brać udział we wspólnym zmienianiu miasta – mówi Paweł Jarczak, zastępca prezydenta Piły.

Głosować może każdy pilanin. Do wyboru są dwie formy. Pierwsza to elektroniczna, do której bardzo zachęcamy. Aby to zrobić wystarczy wejść na portal konsultacyjny wpisać swoje imię i nazwisko oraz sumę cyfr z numeru PESEL. Po właściwym wpisaniu tych danych przechodzimy do wyboru 5 zadań.

Drugą formą jest głosowanie tradycyjne, które polega na wypełnieniu karty do głosowania i dostarczeniu jej do Urzędu Miasta Piły, Biura Obsługi MZK przy al. Piastów lub jednej z filii Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

O tym, które zadania będę cieszyły się największą popularnością wśród mieszkańców dowiemy się w październiku.

Przypominamy: każdy pilanin może głosować 1 raz, maksymalnie na 5 wybranych przez siebie projektów.

Więcej w materiale filmowym: kliknij TUTAJ