80 tysięcy złotych na rozwój Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej

Data: 22-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

środki zostaną przeznaczone na naprawę torowiska i dopłaty do przejzadów 80 tysięcy złotych z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego dla Powiatu Pilskiego na Wyrzyską Kolejkę Powiatową w Białośliwiu.

Umowę na dofinansowanie Kolejki przekazał Rafałowi Zdziereli, staroście pilskiemu, Jacek Bogusławski, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Środki zostaną przeznaczone na naprawę torowiska oraz na dopłaty do przejazdów turystycznych.

Umowę na wsparciu Kolejki podpisali Rafał Zdzierela, starosta pilski i Stefan Kowal, wicestarosta pilski, w imieniu Województwa Wielkopolskiego: wicemarszałkowie Wojciech Jankowiak oraz Krzysztof Grabowski.

Udzielone dofinansowanie z pewnością jest ważne w kontekście rozwoju Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej w Białośliwiu, do którego zmierzają Powiat Pilski, Gmina Białośliwie i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.