Spotkanie w sprawie rozwoju Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej

Data: 19-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wyrzyska Kolejka Powiatowa to jedna z największych atrakcji turystycznych powiatu pilskiego 18 lipca odbyło się robocze spotkanie w związku z trwającymi pracami Powiatu Pilskiego nad kierunkami rozwoju Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej.

W
zięli w nim udział Rafał Zdzierela, starosta pilski, Stefan Kowal, wicestarosta pilski, Ilona Zwierzykowska, wójt Białośliwia oraz pracownicy Starostwa Powiatowego w Pile.

Przez lata stan techniczny obiektu ulegał postępującej degradacji, infrastruktura nie była dostatecznie modernizowana. Nie podjęto skutecznych działań mających na celu uzyskanie dofinansowania na ten cel.

Powiat Pilski będący właścicielem Wyrzyskiej Kolejki Powiatowej oraz Gmina Białośliwie, na której terenie zlokalizowana jest infrastruktura budowlana kolejki, zobowiązali się do podjęcia wspólnych działań mających na celu jej rozwój i promocję.
Zgodnie uznano, że same przejazdy atrakcyjną widokową trasą nie są wystarczające. Konieczne jest podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia dodatkowych aktywności przyciągających turystów, przy pełnym wykorzystaniu potencjału kolejki. Aby to osiągnąć, niezbędny jest remont infrastruktury oraz pozyskanie zewnętrznych źródeł finansowania.

Wyrzyska Kolejka Powiatowa to jedna z największych atrakcji turystycznych powiatu. Cieszy się dużym zainteresowaniem turystów i pasjonatów kolejek także spoza regionu. Rocznie z przewozów kolejką korzysta około 3800 pasażerów.