Komunikat Starostwa Powiatowego w Pile

Data: 11-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Komunikat Starostwa Powiatowego w Pile

W odpowiedzi na pytania dotyczące organizacji koncertów na Stadionie przy Okrzei w Pile, informujemy, że w biżącym roku Powiat Pilski zorganizował na tym obiekcie, koncerty dwóch gwiazd – zespołu Bajm i Smolastego.

Zdajemy sobie jednak sprawę z dużego zainteresowania koncertami na Stadionie i chęci udziału mieszkańców w tego typu wydarzeniach. Niestety, ze względu na wysokie koszty organizacji takich przedsięwzięć, w tym koszty gaży artystów oraz obsługi koncertu (wynajęcie sceny, oświetlenie, nagłośnienie, zapewnienie bezpieczeństwa),  w tym roku nie planujemy kolejnych koncertów na Stadionie.

Jako samorząd dysponujemy ograniczonymi środkami finansowymi, które muszą zostać rozdysponowane w sposób racjonalny, uwzględniając potrzeby wszystkich mieszkańców. Organizacja kolejnych koncertów na Stadionie wiązałaby się z koniecznością rezygnacji z innych ważnych przedsięwzięć.

Powiat Pilski w przyszłości będzie rozważać organizację kolejnych koncertów na Stadionie, o ile pozwolą na to warunki finansowe i organizacyjne.

Dziękujemy za zrozumienie.

***
W uzupełnieniu powyższego komunikatu - Wybrany wiosną tego roku Zarząd Powiatu zastał trudną sytuację finansową. Podejmując decyzję o zorganizowaniu wymienionych koncertów, poprzedni Zarząd przeznaczył na ten cel środki finansowe, które przewidziane były na cały rok.

Agnieszka Matusiak
Rzecznik prasowy