O współpracy z samorządem pielęgniarek i położnych

Data: 10-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

O współpracy z samorządem pielęgniarek i położnych Rafał Zdzierela, starosta pilski, spotkał się z przedstawicielami Rady Okręgowej Pielęgniarek i Położnych w Pile: przewodniczącą Władysławą Rieger oraz wiceprzewodniczącym Marcinem Michlewiczem.

- Spotkanie było ważne dla obu stron, ponieważ pozwoliło na omówienie istotnych kwestii dotyczących sytuacji zawodowej pielęgniarek i położnych w regionie pilskim. Rozmawialiśmy także o systemie kształcenia podyplomowego oraz o ramach dalszej współpracy między samorządem powiatowym a samorządem zawodowym pielęgniarek i położnych - informuje starosta Rafał Zdzierela.

Rada Okręgowa PiP w Pile reprezentuje blisko 3300 pielęgniarek i położnych z sześciu powiatów byłego województwa pilskiego.