Budowa boiska przy Ekonomiku już na ukończeniu

Data: 08-07-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Budowa boiska przy Ekonomiku  już na ukończeniu Na ukończeniu jest już budowa boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Pile.

8 lipca odbyła się tu rada budowy, w której uczestniczył starosta pilski Rafał Zdzierela, co ciekawe absolwent tej szkoły.

Nowe boisko ma powierzchnię 44m x 24m i będzie wielofunkcyjne, co oznacza, że będzie można na nim grać w różne dyscypliny sportowe takie jak koszykówka, siatkówka czy piłka ręczna. Jego nawierzchnia została wykonana poliuretanu, metodą natryskową. Dodatkowo obiekt zostanie wyposażony w piłkochwyty oraz oświetlenie i monitoring. Wokół boiska zostaną również zagospodarowane tereny zielone, będą ustawione elementy małej architektury, takie jak ławki czy kosze na śmieci. Będzie też przebudowany chodnik, tak by wjazd czy wejście na teren szkoły było bezpieczniejsze.

- Chcielibyśmy, aby całe otoczenie Zespołu Szkół Ekonomicznych w Pile zostało odnowione, dlatego też jako Powiat Pilski, poszukujemy kolejnych środków finansowych na ten cel. Mam nadzieję, że nam się to uda, i szkoła zyska nowy blask - powiedział starosta Rafała Zdzierela.

Prace, związane z budową boiska przyz ZSE w Pile przebiegają zgodnie z planem, chociaż ostatnia wichura, tutaj także powaliła kilka drzew. Na szczęście, nie spowodowało to jednak uszkodzeń nowej nawierzchni.

Koszt inwestycji to niespełna 750 tys. zł, w tym ok. 400 tys. Powiat Pilski pozyskał z Ministerstwa Sportu i Turystyki z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.