Jak poinformował Aeroklub Polski, 27 czerwca zmarł instr. pil. Jerzy Siatkowski, wielki propagator szybowcowej historii Rzadkowa (gm. Kaczory),
pilot szybowcowy i samolotowy, instruktor, pasjonat modeli samolotowych, były Sekretarz Generalny Aeroklubu Polskiego, uczestnik i współorganizator 36 imprez lotniczych rangi Mistrzostw Świata, Europy, Pucharów Świata, Mistrzostw Polski.
To właśnie z inicjatywy Jerzego Siatkowskiego w 2021 roku, odbyły się obchody 85. rocznicy utworzenia Szkoły Szybowcowej Ślizgowej nr 10 w Rzadkowie, która w latach 1936-1952 mieściła się w budynku obecnego Domu Pomocy Społecznej. To właśnie w Rzadkowie odbywały się pierwsze loty szybowcowe w okresie międzywojennym i powojennym w Polsce. Szkoła była miejscem narodzin i rozwoju polskiego szybownictwa. W latach 1936-1939 i po II wojnie światowej, w latach 1945-1952 r. wyszkolono tu 1500 pilotów szybowcowych, z których wielu pracowało potem w lotnictwie cywilnym i służyło w lotnictwie wojskowym.
W 1952 roku, kiedy zmieniono zasady szkolenia pilotów, i do startów szybowców zaczęto -zamiast lin gumowych (stosowanych w Rzadkowie, na pagórkowatym terenie) - używać wyciągarek sprawdzających się na płaskim terenie, Szkołę Szybowcową z Rzadkowa przeniesiono do Strzyżewic koło Leszna, co dało początek centralnej Szkole Szybowcowej Aeroklubu Polskiego.
Dzięki inicjatywie instr. pil. Jerzego Siatkowskiego, na terenie dzisiejszego DPS w Rzadkowie stanęły cztery tablice pamiątkowe i ławostoły z ilustracjami i informacjami o historii działającej tu Szkoły Szybowcowej, jej instruktorach i szkolonych tu pilotach. Na budynku pojawiła się pamiątkowa tablica i posadzono też drzewo z okazji 85. rocznicy powstania szkoły. Z kolei do dzisiaj na terenie DPS stoi jedyny ocalały hangar po szkole szybowcowej.
Jerzy Siatkowski jest też autorem pamiątkowej publikacji o Szkole Szybowcowej w Rzadkowie, która została wydana przy wsparciu Powiatu Pilskiego.
Wyrazy współczucia dla Rodziny i Bliskich.