Wakacyjne porządki z udziałem podopiecznych ZPW w Łobżenicy

Data: 28-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Wakacyjne porządki z udziałem podopiecznych ZPW w Łobżenicy Chłopcy z Zespołu Placówek Wychowawczych w Łobżenicy, którzy mimo wakacji pozostali w ośrodku, biorą udział w akcji oczyszczania chodnika wzdłuż drogi powiatowej z Łobżenicy do Górki Klasztornej. Akcję zainicjowała przewodnicząca Rady Miejskiej w Łobżenicy Alicja Wenda wraz z wicedyrektorką ZPW Małgorzatą Sobiechowską.

- Zespół Placówek Wychowawczych w Łobżenicy to ważna jednostka w naszej gminie. Uważam, że warto jej podopiecznych, angażować też w życie lokalnej społeczności, stąd ten pomysł -  mówi Alicja Wenda, przewodnicząca Rady Miejskiej w Łobżenicy.

- Takie wyjście dla naszych podopiecznych ma przede wszystkim cel wychowawczy, zamiast siedzieć w murach placówki, wolą zrobić coś pożytecznego – dodaje wicedyrektor Małgorzata Sobiechowska.

Cała ekipa ma zamiar oczyścić z chwastów i ziemi cały chodnik do Górki Klasztornej o długości ok. 1,2 km. Dziś są na półmetku.