III Turniej KGW w Kościerzynie Wielkim

Data: 27-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

III Turniej KGW w Kościerzynie Wielkim 23 czerwca, po raz trzeci odbył się Turniej Kół Gospodyń Wiejskich, organizowany przez KGW Kościerzyn Wielki (gm. Wyrzysk).

W tym roku do rywalizacji stanęły Koła Gospodyń Wiejskich z: Dziembowa, Dębówka Starego, Falmierowa, Żelazna, Glesna, Wysokiej Małej, Osieka nad Notecią i Nieżychowa. Rywalizacja, choć na wesoło, była bardzo zacięta. Drużynom kibicowali m.in.: wicestarosta Stefan Kowal i radna Rady Powiatu w Pile Iwona Schulz, a także burmistrz Wyrzyska Marcin Piszczek wraz ze swoim zastępcą Wiesławem Nowickim.

- Chciałbym pogratulować organizatorkom z KGW Kościerzyn Wielki ogromnego zaangażowania i pasji, dzięki którym ten turniej staje się coraz bardziej popularny. Szczególnie cieszy mnie fakt, że Turniej Kół Gospodyń Wiejskich to nie tylko zmagania konkursowe, ale również doskonała okazja do integracji lokalnej społeczności i wymiany doświadczeń. Chciałbym również podkreślić rolę Kół Gospodyń Wiejskich w naszym powiecie. Koła te odgrywają niezwykle ważną rolę w życiu społecznym i kulturalnym. To one pielęgnują lokalne tradycje, przekazują je z pokolenia na pokolenie i integrują społeczność. Jestem przekonany, że Turniej Kół Gospodyń Wiejskich w Kościerzynie Wielkim będzie się rozwijać i z każdym rokiem przyciągać coraz więcej osób – powiedział wicestarosta pilski Stefan Kowal.

W III Turnieju KGW pierwsze miejsce wywalczyło Koło Gospodyń Wiejskich z Dębówka Starego, drugie miejsce zajęła drużyna KGW Glesno, a trzecie KGW Dziembowo. Wydarzenie odbyło się przy wsparciu Powiatu Pilskiego.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Zdjęcia: UMiG Wyrzysk