W Centrum Tradycji Wojskowych

Data: 25-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

W Centrum Tradycji Wojskowych Starosta pilski Rafał Zdzierela spotkał się z płk. Janem Ficermanem, prezesem Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP w Pile.

Spotkanie odbyło się w Centrum Tradycji Wojskowych, które dzięki staraniom seniorów lotnictwa, zostało uruchomione w ubiegłym roku, w budynku starostwa. Przypomnijmy, że zebrano tu pamiątki po ponad 50-letniej historii stacjonowania w Pile jednostek wojskowych, nie tylko lotniczych.

Seniorzy lotnictwa spotykają się także z młodzieżą pilskich szkół, a także są aktywnymi członkami Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Pile, przypominając o roli żołnierzy zawodowych, którzy tworzyli powojenną historię naszego miasta.

Warto dodać, że w tym roku Stowarzyszenie obchodzić będzie jubileusz 30-lecia działalności.