Zmagania młodych mundurowych

Data: 20-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Zmagania młodych mundurowych
Na stadionie przy Okrzei w Pile odbył się Turniej Klas Mundurowych uczniów Centrum Kształcenia Nauka. Wzięło w nim udział 9 klas o profilu wojskowym. Uczniowie musieli wykazać się m.in. w strzelaniu na strzelnicy wirtualnej, rzucie granatem ćwiczebnym, czytaniu mapy, ładowaniu magazynka i czołganiu ze skrzynią czy biegu na 2000 m.

Najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, medale i drobne upominki, które wręczał m.in. Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Kształcenie na kierunkach wojskowych nie jest dla wszystkich. Wymaga ono dużego zaangażowania, dyscypliny i chęci do ciężkiej pracy, i wy, dzisiaj, to udowodniliście. Życzę Wam dalszych sukcesów w rozwijaniu swojej wojskowej pasji – powiedział K. Sulima.

W przyszłym roku szkolnym Centrum Kształcenia NAUKA zamierza rozszerzyć turniej o inne klasy mundurowe z terenu Piły.

Organizację turnieju wsparli Powiat Pilski, Miasto Piła i liczni sponsorzy.