Na lekcji samorządności w Starostwie

Data: 20-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Na lekcji samorządności w Starostwie

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Pile gościli w Starostwie Powiatowym. Spotkali się z nimi: starosta Rafał Zdzierela i wicestarosta Stefan Kowal, który przedstawił młodzieży samorząd powiatowy, jego kompetencje oraz to, w jaki sposób wpływa on na codzienne życie mieszkańców.

Spotkanie odbyło się z inicjatywy nauczyciela wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego, Mateusza Pazdeja, i z pewnością poszerzyło wiedzę uczniów na temat funkcjonowania powiatu.

Wizyta uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Starostwie Powiatowym w Pile z pewnością była dla nich wartościowym doświadczeniem edukacyjnym. Pozostaje mieć nadzieję, że spotkanie zaowocuje w przyszłości ich zainteresowaniem życiem publicznym i zachęci do angażowania się w działania na rzecz lokalnej społeczności.