Trzecia Drzymałówka w Grabównie

Data: 18-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Trzecia Drzymałówka w Grabównie 15 czerwca w Grabównie (gm. Miasteczko Krajeńskie) odbył się już po raz trzeci piknik pod nazwą Drzymałówka. Impreza jest organizowana na cześć Michała Drzymały, który jest symbolem walki z germanizacją Polaków. Michał Drzymała ostatnie lata swojego życia spędził w Grabównie i został pochowany w Miasteczku Krajeńskim.

Podczas pikniku nie zabrakło atrakcji dla mieszkańców, i tych młodszych, i tych starszych. Był m.in. innymi konkurs plastyczny „Wóz Drzymały w oczach dziecka” czy prelekcja i konkurs wiedzy o życiu tego bohatera. Odbył się także konkurs kulinarny „Po krajeńsku trzy!” Przewodniczącą jury była radna Rady Powiatu w Pile Katarzyna Papieska, a Powiat Pilski współfinansował to wydarzenie.

Wyniki konkursu kulinarnego:
I miejsce - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Brzostowie za potrawę: pieczoną pierś z kaczki pod pieczonym jabłkiem, pieczony pańtówczok, sos z jagód oraz z owoców czarnego bzu, a także cebulkę marynowaną i sianko z ziemniaków;
II miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Grabionnej za potrawę: zraz z jelenia na chmurce z puree, pieczonego selera i gruszki, w towarzystwie szparagów;
III miejsce - Koło Gospodyń Wiejskich w Morzewie za placki ziemniaczane z kapustą kiszoną, boeuf strogonow oraz zestaw surówek i kompot;
IV miejsce - Kaczorskie Koło Gospodyń Wiejskich za udka z kaczki z sosem malinowo-czekoladowym, kopytkami i modrą kapustą;
V miejsce  - Koło Gospodyń Wiejskich w Dziembowie za krokiety z kaszanką i jabłkiem.

Gratulacje!

Zdjęcia: Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Miasteczku Krajeńskim. Dziękujemy!