Tłumy na Retro Zlocie Starych Pojazdów i Maszyn

Data: 17-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Tłumy na Retro Zlocie Starych Pojazdów i Maszyn Już po raz piąty w Walentynowie (gm. Łobżenica) odbył się Retro Zlot starych pojazdów i maszyn. Inicjatorem i pomysłodawcą imprezy jest sołtys Zenon Polachowski, który swoją pasją do zabytkowych pojazdów zaraża coraz więcej osób, a Retro Zlot w Walentynowi jest największą taką imprezą w powiecie pilskim.
Jubileuszowy Retro Zlot Starych pojazdów i maszyn spotkał się z rekordową frekwencją wystawców, szacuje się, że było ich ponad 200, jak i zwiedzających. Dopisała pogoda, a uczestników nie zniechęcił nawet mecz Polska – Holandia.

- Podczas wydarzenia można było zobaczyć m.in. traktory, samochody, motocykle i rowery ale także inne maszyny i urządzenia, które już dawno wyszły z użytku. Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji  dla uczestników jak np. konkurs na najciekawsze przebranie "z epoki", parada pojazdów przez okoliczne wsie, przejażdżki powózką konną oraz  powózką ciągniętą przez "ciapka", zwyczajowe święcenie pojazdów i bezpłatna loteria fantowa – informuje Iwona Matejczyk-bremska, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Łobżenicy, współprowadząca wydarzenie.

W organizację tak dużego wydarzenia włączyli się praktycznie wszyscy mieszkańcy Sołectwa. Finansowo wsparł je również Powiat Pilski.

- Tegoroczna edycja tej imprezy była wręcz imponująca. Wielkie brawa dla wszystkich zaangażowanych w jej organizację. Jak widać po zainteresowaniu, takie wydarzenia są potrzebne, integrują lokalną społeczność i stanowią wspaniałą wizytówkę naszego powiatu – dodaje wicestarosta pilski Stefan Kowal.

Organizatorzy już dziś zapraszają na kolejną edycję Retro Zlotu za rok.

Zdjecia: Gminne Centrum Kultury w Łobżenicy. Dziękujemy !