Laureaci Powiatowego Konkursu Biologiczno-Chemicznego

Data: 13-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych W auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie odbyła się gala wręczenia nagród laureatom II Powiatowego Konkursu Biologiczno-Chemicznego dla uczniów szkół podstawowych.

Konkurs zorganizowało I LO. Ma on na celu promocję nauk ścisłych, właśnie chemii i biologii, wśród najmłodszych. W ścisłym finale konkursu, który odbył się 6 czerwca,  wzięło udział 20 uczniów z 10 szkół.

Oto laureaci:
I miejsce Olivier Wójcik - Szkoła Podstawowa nr 5 im. Dzieci Polskich w Pile,
II miejsce Jan Jasiński - Szkoła Podstawowa Społeczne Towarzystwo Oświatowe w Pile
III miejsce Natasza Sierpińska - Szkoła Podstawowa nr 4 im. Mikołaja Kopernika w Pile.

Wyróżnienia:
1 wyróżnienie Lena Jaworska - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Wielkopolskich w Wyrzysku,
2 wyróżnienie Estera Stańczyk - Szkoła Podstawowa im. Stanisława Staszica w Osieku nad Notecią,
3 wyróżnienie Oliwier Adamczyk - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Olimpijczyków Polskich w Pile.

Uczniom gratulacje złożył Rafał Zdzierela, starosta pilski oraz Maria Kubica, Przewodnicząca Rady Miasta Piły.
Przewodniczącym komisji konkursowej był Tomasz Wołowiec, nauczyciel chemii, wiceprzewodniczącą Daria Paluchowska-Prochot, dyrektor I LO w Pile. W uroczystej gali uczestniczyli także wykładowcy z Collegium Medicum w Bydgoszczy UMK w Toruniu.