Polecamy wydarzenia na weekend

Data: 07-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Polecamy wydarzenia na weekend Polecamy mieszkańcom ciekawe wydarzenia weekendowe. Nie warto siedzieć w domu.

Piątek, 7 czerwca
W piątek, o godz. 19.00, zapraszamy mieszkańców do Biura Wystaw Artystycznych Powiatu Pilskiego na otwarcie wstawy prac cenionego malarza artysty Andrzeja Borowskiego  pt. „Pełnia”.
Autor jest mistrzem pejzażu, jego obrazy robią niesamowite wrażenie.
Z minirecitalem fortepianowym wystąpi Arkadiusz Zawalniak.
Wstęp wolny.

Sobota, 8 czerwca
Dla biegaczy. W sobotę, 8 czerwca,  w Wyrzysku odbędzie się 24. edycja Ogólnopolskiego Ulicznego Biegu im. Edmunda Wojciechowskiego "Olka", który jest jednym z etapów powiatowego cyklu "Biegaj z nami".
Trasa biegu: 11,5 kilometra.
Uroczyste otwarcie o godz. 9.10, na Stadionie Miejskim w Wyrzysku. Start biegu o godz. 10:00.

Rodzinnie. 8 czerwca Pilskie Muzeum Wojskowe organizuje ciekawe obchody Dnia Dziecka.
Organizatorzy na "wojskową przygodę" zapraszają cale rodziny w godz. od 14.00 do 18.00.
W programie: misja bojowa w terenie. Wśród osób, które powalczą o zaliczenie wszystkich zadań, rozlosowane będą atrakcyjne nagrody.
Dodatkowo wystawa sprzętu wojskowego i strażackiego oraz wojskowa grochówka z kuchni polowej.
O godz. 15:00 odbędzie się pokaz samolotu gaśniczego Dromader.

O godz. 17. 30 dużą atrakcją będzie przelot nad lotniskiem wojskowego samolotu odrzutowego Su-22.
Przeloty samolotu odbywać się będą wzdłuż pasa startowego i będą trwały do ok. 15 minut.
Organizatorzy uprzedzają mieszkańców, że podczas przelotu samolotu będzie głośno. Uczestnikom festynu radzą, aby zabrać zatyczki lub słuchawki do uszu dla dzieci. Starsi mieszkańcy zapewne pamiętają latające nad Piłą samoloty Su-22. Po decyzji o likwidacji 6 Pułku Lotnictwa Myśliwsko-Bombowego, stacjonującego w Pile przez ponad 50 lat, loty samolotów odrzutowych zakończyły się w grudniu 1997r.

Podczas piknku zaprezentowany będzie wyremontowany gokart, używany do szkolenia młodych kierowców w Oficerskiej Szkole Samochodowej w Pile. Wrak pojazdu Pilskie Muzeum Wojskowe zakupiło na początku 2023r. ze środków przekazanych w ramach 1% podatku i został wyremontowany ze środków pozyskanych ze zbiórki publicznej przez renowatora Adama Stolarka.

Niedziela, 9 czerwca
Turniej piłkarski. W niedzielę, w godz. od 9.00 do 13 na stadionie Unii Ujście odbędzie się turniej piłkarski dla dzieci roczników 2017,2018,2019 w ramach cyklu turniejów piłkarskich dla dzieci pod nazwą K-Sport Euro 2024.
Doping mile widziany.