Umowy z przewoźnikami na obsługę nowych linii autobusowych

Data: 05-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

dzięki śrdokom rządowym uruchomiono połączenia na trzech trasach z Piły do Gminy Kaczory i Szydłowo Dobra wiadomość dla mieszkańców. Dzięki środkom z Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych, po które sięgnął Powiat Pilski, uruchomiono trzy nowe linie autobusowe, łączące Piłę z wieloma miejscowościami na terenie Gminy Kaczory i Szydłowo.

Umowę z przewoźnikami podpisali przedstawiciele Powiatu Pilskiego Rafał Zdzierela, starosta piski oraz Stefan Kowal, wicestarosta pilski. Nowe linie obsługuje trzech przewoźników: NOVABUS, Wałeckie Towarzystwo Przewozowe L&S” Grzegorz Lasocki Spółka Jawna oraz Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Pile Sp. z o.o.

Oto nowe połączenia:
- linia nr 13 relacji Piła - Śmiłowo - Brodna - Zelgniewo,
- linia nr 14 relacji Piła - Kaczory - Rzadkowo,
- linia nr 15 relacji Piła - Kotuń - Cyk - Dolaszewo - Szydłowo - Jaraczewo - Skrzatusz - Coch - Pluty.
Autobusy na linii nr 13 kursują w dni nauki szkolnej, na liniach nr 14 i 15 kursują codziennie, od poniedziałku do piątku, oprócz świąt.

Dofinasowanie od Wojewody Wielkopolskiego w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Połączeń Autobusowych na uruchomienie nowych połączeń to kwota 371 940 zł, do tego Powiat Pilski dołożył jedynie 49 592 zł.

Jest to kolejny przykład likwidacji białych plam w transporcie publicznym na terenie gmin powiatu pilskiego. Obecnie w gminach powiatu funkcjonuje już 15 linii autobusowych dofinansowanych ze środków rządowych. Umowy z przewoźnikami obowiązują do końca 2024 r.

Rozkłady jazdy przewoźników:
rozkład jazdy NOVABUS kliknij TUTAJ