600 młodych piłkarzy rywalizowało w turnieju K-Sport Euro 2024

Data: 03-06-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

600 młodych piłkarzy rywalizowało w turnieju K-Sport Euro 2024 W miniony weekend, przez dwa dni, młodzi piłkarze z roczników 2015 i 2016 oraz 2013 i 2014 rywalizowali na stadionie w Kaczorach, w ramach turniejów piłkarskich dla dzieci K-Sport Euro 2024.

W wydarzeniach wzięło udział około 600 dzieci ze szkółek piłkarskich z powiatu pilskiego i okolicznych, a także z województwa zachodniopomorskiego.
Zwycięzcom i uczestnikom turnieju gratulowali Stefan Kowal, wicestarosta pilski i Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu w Pile.

- Sport to nie tylko sposób na poprawę kondycji fizycznej dzieci, ale również nauka pracy zespołowej, wytrwałości i pokonywania własnych ograniczeń. Widząc uśmiechy na twarzach najmłodszych, ich radość z każdego zdobytego gola, czuję dumę i nadzieję na przyszłość. Turniej K-Sport Euro 2024 pokazał, jak wielka moc drzemie w młodych sercach i jak ważne jest, by tę energię i entuzjazm przekuwać w sportowe osiągnięcia - podsumowuje Daria Lubońska, członek Zarządu.

Kolejne zmagania w ramach K-Sport Euro 2024 już 9 czerwca. Zmierzą się dzieci z roczników 2017 i 2018/2019. Organizatorem turniejów jest K-Sport Region Pilski, a wydarzenie wspiera Powiat Pilski.