Finał konkursu motoryzacyjnego dla uczniów szkół średnich

Data: 29-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

uczniowie musieli wykazać się m.in. jazdą na motorowerze i pokonać tor przeszkód samochodem Na placu Komendy Powiatowej Policji w Pile, 28 maja odbył się finał wojewódzki ogólnopolskiego konkursu motoryzacyjnego dla uczniów szkół ponadpodstawowych, zorganizowany przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Pile.

Uczestnicy musieli rozwiązać test z wiedzy teoretycznej, później musieli pokonać tor przeszkód na motorowerze i wykazać się jazdą sprawnościową samochodem. W ramach zadań konkursowych wymagane były także umiejętności z pierwszej pomocy medycznej.
- Było to cenne i wartościowe wydarzenie, podnoszące umiejętności młodych ludzi w zakresie, zarówno znajomości przepisów, jak i umiejętności praktycznych. Brawo dla wszystkich uczestników i oczywiście organizatorów - mówi Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.

W finale Powiat Pilski reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół przy Teatralnej w Pile. Wprawdzie nie zajęli miejsca na podium, ale za umiejętności, którymi się wykazali i tak należą im się wielkie brawa.