Spotkanie z włodarzami gmin powiatu pilskiego

Data: 24-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

omówiono współpracę przy modernizacji infrastruktury drogowej i organizacji wydarzeń 24 maja w urzędzie Starostwa Powiatowego w Pile odbyło się pierwsze spotkanie Rafała Zdziereli, starosty pilskiego, Stefana Kowala, wicestarosty pilskiego i Kazimierza Sulimy, etatowego członka Zarządu Powiatu z włodarzami wszystkich gmin powiatu pilskiego.

W spotkaniu udział w wzięli: Beata Dudzińska, Prezydent Miasta Piły, Ilona Zwierzykowska, Wójt Gminy Białośliwie, Brunon Wolski, Burmistrz Miasta i Gminy Kaczory, Krzysztof Jacek Oświecimski, Burmistrz Miasta i Gminy Miasteczko Krajeńskie, Robert Biskupiak, Burmistrz Łobżenicy, Tobiasz Wiesiołek, Wójt Gminy Szydłowo, Małgorzata Cichostępska, Burmistrz Ujścia, Artur Kłysz, Burmistrz Miasta i Gminy Wysoka oraz Marcin Piszczek, Burmistrz Wyrzyska.

Omówiono zasady współpracy samorządów w zakresie modernizacji infrastruktury drogowej, organizacji wydarzeń sportowych, w tym popularnego cyklu Biegaj z nami, wydarzeń kulturalnych oraz działań promocyjnych.

Ustalono, że takie spotkania będą odbywać się cyklicznie, rotacyjnie w poszczególnych gminach.
W spotkaniu udział wzięli także:  Sekretarz Powiatu Wioleta Kaczmarek i Skarbnik Powiatu Sonia Wiśniewska-Wojciechowska.