Blisko 60 uczestników Igrzysk Lekkoatletycznych „Nike”

Data: 23-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

zawodnikom gratulowała Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu w Pile Na stadionie MOSIR w Pile przy ul. Żeromskiego odbyły się XXXVIII Igrzyska Lekkoatletyczne „Nike”.

Ich organizatorem tradycyjnie było Nadnoteckie Stowarzyszenie Społeczno-Sportowe „SPRAWNI RAZEM”. Uczestniczyli w nich 59 uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z Piły - ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marii Grzegorzewskiej, Jastrowia, Gębic, Wągrowca, Czarnkowa i Starej Łubianki. Osobno startowały dziewczynki, osobno chłopcy, wszyscy byli podzieleni na cztery kategorie wiekowe.

Zwycięzcom w imieniu samorządu Powiatu Pilskiego gratulowała Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Atmosfera była wspaniała. Ważna jest oczywiście rywalizacja, ale liczy się przede wszystkim uprawianie sportu przez dzieci i młodzież i wspólne spotkanie – mówi.

Podczas Igrzysk rozegrano wiele konkurencji biegowych: sztafetę 4x100 m, biegi na 400, 800 i 1500 m. Ponadto zorganizowano takie konkurencje jak pchnięci kulą, rzut piłką palantową i skok w dal. Zawody odbyły się przy wsparciu Powiatu Pilskiego.