Podziękowania i życzenia dla strażaków z okazji ich święta

Data: 22-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

życzenia strażakom złożyła Przewodnicząca Rady Powiatu i starosta pilski l 22 maja na placu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP nr 2 w Pile przy ul. Lelewela, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Strażaka.

Gratulacje strażakom i podziękowania za ofiarną służbę złożyli Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile i Rafał Zdzierela, starosta pilski.

- Mieszkańcy zawsze mogą na Was liczyć. Na Wasz profesjonalizm i odwagę. Należą Wam się za to ogromne słowa uznania. Życzymy Wam bezpiecznej służby i nieustającej satysfakcji zawodowej - mówił starosta.

Pilska jednostka należy do jednych z najlepszych w Wielkopolsce. Strażacy często biorą udział w akcjach ratowniczych na terenie kraju oraz wspierają kolegów za granicą. Jeździli gasić pożary w Grecji i Szwecji. Odnoszą także liczne sukcesy na zawodach pożarniczych oraz ratownictwa wodnego.

Uroczysty apel był także okazją do wręczenia odznaczeń oaz wyróżnień dla strażaków za sukcesy podczas służby.

Podziękowania za wsparcie i udaną współpracę z samorządami, w tym Powiatu Pilskiego oraz Miasta Piły, a także innymi służbami, złożył mł. bryg. Paweł Kamiński, p.o. Komendant Powiatowy PSP w Pile.