Rozbiórka mostu w Liszkowie, w zamian powstanie nowy

Data: 19-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rozbiórka mostu w Liszkowie, w zamian powstanie nowy Jak informuje Powiatowy Zarząd Dróg w Pile, w poniedziałek 20 maja, z uwagi na rozpoczęcie prac związanych z rozbiórką mostu na rzece Lubcza w Liszkowie (gmina Łobżenica) obiekt ten zostanie wyłączony z użytkowania.

Na czas budowy nowego obiektu wprowadzona zostanie czasowa organizacja ruchu. Proponowany objazd będzie możliwy przez Liszkowo-Fanianowo-Dębno-Ferdynandowo-Topola-Dźwierszno Wielkie-Izdebki-Luchowo-Łobżenica-Trzeboń wg mapy poniżej. Dla pieszych na czas remontu zostanie zamontowana kładka.

Tuż przed planowaną rozbiórką mostu, na miejscu był Stefan Kowal, wicestarosta pilski oraz Artur Bąk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile.
- Z uwagi na zły stan techniczny mostu, dla bezpieczeństwa kierowców i pieszych, budowa nowego jest konieczna – przyznaje wicestarosta.

Ukończenie prac planowane jest na I kwartał 2025 r.
- Mając świadomość utrudnień związanych z zamknięciem mostu, dołożymy starań, aby wykonawca zakończył inwestycję wcześniej, niż zakłada umowa, co jest możliwe do wykonania - zapewnia Artur Bąk.

Nowy obiekt będzie miał mocną żelbetową konstrukcję, podniesioną nośność i będzie szerszy. Planowana jest budowa ścieżki pieszo -rowerowej. Zamontowane zostaną ochronne bariery drogowe na poboczach oraz balustrada ochronna przy ścieżce pieszo-rowerowej. Most zostanie wyposażony w obustronne schody.
Wartość  inwestycji to prawie 4 mln zł. Powiat Pilski pozyskał na nią dofinansowanie ze środków rządowych.