Gratulacje dla organizatorów 50. Rajdu Staszicowskiego

Data: 19-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

rajd zorganizował Oddział PTTK w Pile Małgorzata Karwacka przewodnicząca Rady Powiatu w Pile oraz Kazimierz  Sulima,  członek Zarządu  Powiatu w Pile, w imieniu samorządu Powiatu Pilskiego, pogratulowali organizatorom 50. Rajdu Staszicowskiego.

Kwiaty otrzymała Elżbieta Horst, sekretarz Oddziału PTTK  w Pile, list gratulacyjny za wspaniałą inicjatywę i organizację Rajdu otrzymał Jacek Markiewicz, prezes Oddziału PTTK w Pile.

Jubileuszowy rajd odbył się w miniony piątek i sobotę. Organizatorzy przygotowali różne trasy, zarówno piesze, rowerowe, jak i kajakowe. Zwiedzili Piłę i okoliczne miejscowości w gminie Ujście i Szydłowo. Trasy były o różnym stopniu trudności, skierowane także dla dzieci i młodzieży.

- Oddział PTTK w Pile organizuje wspaniałe wydarzenia nie tylko o walorach turystycznych, krajoznawczych i historycznych, ale także integrujące mieszkańców. Gratulujemy członkom i działaczom pomysłów oraz ogromnego zaangażowania - mówią zgodnie przedstawiciele samorządu Powiatu Pilskiego.

Jedną z atrakcji jubileuszowego rajdu była trasa piesza w Pile szlakiem miejsc upamiętniających Stanisława Staszica. Uczestnicy rozpoczęli wędrówkę przy Muzeum Okręgowym, odwiedzili ławeczkę Stanisława Staszica na placu Konstytucji, Park Miejski, pomnik Staszica przy ul. Wodnej, a zakończyli ją w barze u Wyspiarza, gdzie znajdowała się meta rajdu. 50. Rajd Staszicowski odbył się pod Honorowym Patronatem Starosty Pilskiego.