Rafał Dobrucki i wystawa o złotej dekadzie Polonii Piła w BWA PP

Data: 17-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Rafał Dobrucki i wystawa o złotej dekadzie Polonii Piła w BWA PP W Biurze Wystaw Artystycznych w Pile otwarto dzisiaj wyjątkową wystawę fotograficzną dokumentującą „Złotą dekadę 1992 – 2002 Polonii Piła”. Można na niej obejrzeć ok. 200 zdjęć, w tym puchar oraz złoty medal Drużynowego Mistrza Polski, wywalczony przez klub Polonia Piła w 1999 roku!

Gościem specjalnym wydarzenia był Rafał Dobrucki, zawodnik Polonii Piła w latach 1993-2002, obecnie trener żużlowej reprezentacji Polski. Na pamiątkę spotkania Rafał Zdzierela, starosta pilski wręczył legendarnemu zawodnikowi obraz popularnego artysty Alfreda Aszkiełowicza.

Na otwarcie wystawy przybył także trener złotej drużyny Janusz Michaelis oraz wielu kibiców żużla, zarówno starsi, dopingujący zawodników Polonii Piła podczas zwycięskich meczów, jak i młodzież szkolna, która miała okazję poznać legendę pilskiego żużla, niezwykle popularnego zawodnika, przypomnijmy - także byłego radnego Rady Miasta Piły.

W spotkaniu uczestniczyli także: Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile, Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu i Daria Lubońska, członek Zarządu Powiatu.

Przypominamy, że w sobotę, 18 maja, od godz. 18.00 w ramach Nocy Muzeów BWA PP będzie ponownie otwarte, a oprowadzi po niej Wojciech Drożdż. Będzie również okazja zobaczyć relacje z meczów Polonii Piła zapisanych na taśmach filmowych. Wystawa będzie dostępna przez 2 miesiące.