Otwarcie unikatowej wystawy w Muzeum Stanisława Staszica

Data: 17-05-2024    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

wystawa historycznego obuwia z Muzeum Archeologicznego w Gdańsku W Muzeum Stanisława Staszica w Pile, od 16 maja, można obejrzeć unikatową wystawę historycznego obuwia pt. „Każdy krok zostawia ślad”.

Wystawa pochodzi z bogatych zbiorów Muzeum Archeologicznego w Gdańsku, które  od wielu lat powadzi prace wykopaliskowe w obrębie historycznej części Gdańska. Większość pozyskiwanych zabytków skórzanych stanowią buty, które poddawane są profesjonalnej rekonstrukcji. To unikatowe zbiory w skali kraju i Europy.
W otwarciu wystawy uczestniczyli: Małgorzata Karwacka, Przewodnicząca Rady Powiatu w Pile i Kazimierz Sulima, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.
- Serdecznie polecamy mieszkańcom obejrzenie tej wystawy, naprawdę robi wrażenie - mówią.