Bogatsi o nowe nawierzchnie

Data: 29-08-2013    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Bogatsi o nowe nawierzchnie

Dużo dobrego działo się w tym tygodniu na dwóch drogach powiatowych. W poniedziałek zakończona została inwestycja polegającą na wykonaniu nowej nawierzchni na drodze nr 1209P w Mirosławiu. – Działaniami objęto obszar o powierzchni 1020 metrów kwadratowych – informuje Krzysztof Tomczyk, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Pile. Przedsięwzięcie współfinansowały Gmina Ujście oraz Wytwórnia Podkładów Strunobetonowych w Mirosławiu.

Dzień później zamknięto prace nad odcinkiem drogi powiatowej nr 1205P na terenie gminy Łobżenica (od skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 242 w kierunku Liszkowa).  Wyrównaniem i wykonaniem warstwy ścieralnej nawierzchni objęto obszar o powierzchni 4400 metrów kwadratowych. Ponadto inwestor zajął się utwardzeniem pobocza gruntowego za pomocą kruszywa naturalnego łamanego. Prace w całości sfinansował Powiat Pilski.