W Pile spotkali się starostowie z całej Wielkopolski

Data: 09-10-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

starostowie poruszli zagadnienia m.in. służby zdrowia, pomocy ludziom starszym i inwestycji z Polskiego Ładu W Pile - stolicy powiatu pilskiego, który dwa razy rzędu w rankingu Związku Powiatów Polskich został najlepszym powiatem w kraju – w dniach 5 i 6 października odbyło się posiedzenie Konwentu Powiatów Województwa Wielkopolskiego.

Do Piły zjechali starostowie z całej Wielkopolski. W programie Konwentu znalazły się ważne zadania społeczne, którymi zajmują się samorządy powiatowe. Poruszono kwestie ochrony zdrowia, dyskutowano o sytuacji bieżącej szpitali i o ustawie o szczególnej opiece geriatrycznej – nad osobami starszymi, poruszono sytuację w Domach Pomocy Społecznej oraz współpracę samorządów powiatowych z Państwowym Funduszem Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, który wspiera wiele przedsięwzięć dla osób z niepełnosprawnościami.

W Konwencie uczestniczyli przedstawicieli ZPP,  Wojewoda Wielkopolski, Michał Zieliński, przedstawiciele Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu, dyrektor oddziału PFRON w Poznaniu Anna Skupień. Rozmawiano także o realizacji inwestycji wspieranych przez WFOŚiGW w Poznaniu, inwestycjach w rolnictwie i wspieranych przez program rządowy Polski Ład.
- To była ważna i ciekawa wymiana doświadczeń. Dziękuję wszystkim uczestnikom za ciekawe dyskusje, staroście ostrzeszowskiemu Lechowi Janickiemu, Przewodniczącemu Konwentu, za to, że mieliśmy okazję wszyscy spotkać się właśnie w Pile – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.