Święto Lotnictwa Polskiego

Data: 28-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Święto Lotnictwa Polskiego
28 sierpnia obchodzimy Święto Lotnictwa Polskiego. To wspólne święto lotnictwa cywilnego i wojskowego, lotników oraz wszystkich osób związanych z branżą lotniczą.

Święto zostało ustanowione na pamiątkę wspaniałego wyczynu polskich pilotów z 28 sierpnia 1932 r., kpt. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisław Wigury, którzy odnieśli zwycięstwo na międzynarodowych zawodach samolotów turystycznych „Challenge” w Berlinie. Dzień ten przeszedł do historii polskiej awiacji.

Piła, cały nasz region, ma wspaniałe tradycje związane z lotnictwem, szczególnie wojskowym. na piskim lotnisku obecnie funkcjonuje Aeroklub Ziemi Pilskiej.
- Wszystkim osobom związanym z lotnictwem składam gratulacje za profesjonalizm, odwagę, a pilotom życzę wysokich i bezpiecznych lotów - mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski.