Otwarcie Edi Areny nowego centrum piłkarsko-tenisowego w Pile

Data: 21-08-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z otwarcia nowego centrum sportowego przy ul. Pola w Pile W pobliżu Powiatowej Hali Sportowej przy ul. Pola w Pile stanął kolejny imponujący obiekt sportowy: Centrum Piłkarsko-Tenisowe Edi Arena. Korzystać z niego będą mogli także uczniowie szkół średnich.

Edi Arena posiada dwa korty ceglane oraz boisko ze sztuczną trawą do gry w piłkę nożną wraz z szatniami i sanitariatami. Oba obiekty są ze sobą połączone.
Budowa Centrum to projekt Magdaleny Cierzniak-Marçal i jej męża Ediego Andradiny Marçala, byłego piłkarza, z pochodzenia Brazylijczyka. Było ono ich marzeniem, które zrealizowali właśnie w Pile, za własne pieniądze.

W minioną sobotę miało miejsce jego uroczyste otwarcie, w którym uczestniczył również Eligiusz Komarowski, starosta pilski.
- Rok temu na „mojej drodze” stanął Edi Andradina. Przyszedł z wspólnym znajomym i oznajmił, że został „zmuszony” zmienić lokalizację swojej inwestycji polegającej na budowie centrum piłkarsko-tenisowego i czy nie mogę w tej sprawie pomóc. Rozmowa trwała kilkanaście minut. Zleciłem sprawdzenie procedur prawnych i… w minioną sobotę uczestniczyłem w otwarciu pięknego obiektu zlokalizowanego przy naszej nowej hali sportowej. Gratuluję pasji i energii, która jest potrzebna do realizacji tak poważnego i śmiałego projektu – mówi.

Obiekt stanął na terenie Powiatu Pilskiego, dzięki czemu nieodpłatnie do godz. 14.30 będą mogli korzystać z niego uczniowie I LO oraz pozostałych szkół, a Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe nie dołożyło do niego nawet złotówki.

Podczas oficjalnego  otwarcia rozegrano także towarzyski mecz, który po rzutach karnych wygrała drużyna Ediego Andradiny. Sędziował starosta Eligiusz Komarowski.