Centrum stomatologii dla dzieci i młodzieży otwarte od sierpnia!

Data: 14-07-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla dzieci i młodzieży będzie otwarte już w sierpniu. Wizyty będą bezpłatne Kolejne dobre wiadomości dotyczące bezpłatnej opieki dentystycznej dla dzieci i młodzieży z gmin powiatu pilskiego. Od 1 sierpnia będą mogli korzystać z drugiego gabinetu w Centrum Stomatologii  Powiatu Pilskiego dla dzieci i młodzieży, co znacząco skróci czas oczekiwania na wizytę.

Niedawno Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Arkadiusz Kubich podpisali z doktorem Simonem Nowakiem kolejną mowę na świadczenie usług stomatologicznych na nowy rok szkolny 2023/2024. Usługi te są kompleksowe, obejmują zarówno profilaktykę, jak i pełne leczenie zębów z zastosowaniem najnowocześniejszych urządzeń i technologii, w tym znieczulenia komputerowego.

Jeszcze do niedawno świadczone były w jednym gabinecie, który Powiat Piski - Starostwo Powiatowe w Pile dwa lata temu urządził w budynku Zespołu Szkół przy Teatralnej. Był to pionierski pomysł, zrealizowany dzięki wsparciu radnych Rady Powiatu w Pile.
- Aby zwiększyć dostęp do opieki dentystycznej dla dzieci i młodzieży postanowiliśmy rozbudować to miejsce. Obecnie trwają już prace wykończeniowe, a w przyszłym tygodniu nowe pomieszczenia będą wyposażane w specjalistyczne urządzenia. Zależy nam, aby opieka dentystyczna była kompleksowa, prowadzona na najwyższym poziomie. W ciągu dwóch lat funkcjonowania jednego gabinetu stomatologicznego, stan uzębienia dzieci i młodzieży znacznie się poprawił. Jest to dla mnie największa satysfakcja – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

W Centrum Stomatologii Powiatu Pilskiego dla dzieci i młodzieży powstał nowy gabinet stomatologiczny, w którym przyjmować będzie drugi dentysta. Ponadto przybędzie tomograf komputerowy, którego dotąd tu nie było. O szczegółach mówi doktor Simon Nowak.
- Jesteśmy na etapie kosmetycznych prac. Już niedługo będzie tu montowany sprzęt najwyższej klasy. Drugi gabinet stomatologiczny będzie wyposażony w taki sam nowoczesny sprzęt, jak pierwszy. Ważnym uzupełnieniem leczenia będzie wyposażenie Powiatowego Centrum Stomatologii dla dzieci i młodzieży w tomografię komputerową, która dokładniej pozwoli badać dzieci i młodzież i stawiać lepsze diagnozy pacjentom. Umowa z panią doktor spowoduje, że skrócą się kolejki, a nasi pacjenci będą szybciej przyjmowani na wizytę.

Starosta pilski dziękuje za wsparcie radnym Rady Powiatu w Pile, w tym wiceprzewodniczącemu Rady Krzysztofowi Pabichowi.
- Bardzo się cieszę, że dzieje się u nas coś nowatorskiego. Z tej rozbudowy, z tego że przybędzie drugi gabinet stomatologiczny jako radni powiatowi bardzo się cieszymy. I będziemy dalej iść w tym kierunku, aby być przyjaznym powiatem dla dzieci i młodzieży – zapewnia radny Krzysztof Pabich.

Starosta Eligiusz Komarowski dodaje:
- Nie wykluczamy dalszej rozbudowy naszego centrum stomatologii. Kto wie, czy nie rozpoczniemy tego już przyszłym roku, bo warunki ku temu są. Zależy nam, aby było to najlepsze tego typu miejsce nie tylko w powiecie pilskim, ale w całym regionie.