"Dzikie Przełaje" w Dobrzycy to coś więcej niż bieg

Data: 04-07-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

relacja z biegu i pikniku charytatywnego w Dobrzycy W Dobrzycy w gminie Szydłowo w miniony weekend odbyło się ciekawe wydarzenie sportowo – rekreacyjne pod hasłem „Dzikie Przełaje w Dobrzycy”. Przyciągnęło ono na start nie tylko prawie 300 zawodników, ale także wielu kibiców.

Zawodnicy mieli do pokonania dystans około 8 km pełnych wyzwań: wspinaczka, czołganie, tarzanie w błocie… Nie było łatwo, ale każdy z uczestników dał radę.
Ogromne wrażenie robiło to, że zawodnicy wspierali się nawzajem i pomagali przekraczać kolejne przeszkody i granice swoich możliwości.

Wraz z biegiem przełajowym dla dorosłych zorganizowano także festyn dla dzieci oraz bieg z mini przeszkodami, do tego inne atrakcje: dmuchane zamki, zajęcia sportowe, edukacyjne czy pokazy wozów strażackich. Na koniec wszystkich uczestników zaproszono na zabawę taneczną do amfiteatru leśnego. To miejsce pełne magii i dobrej energii, gdzie przez całą noc tańczono, śpiewano i smakowano wyśmienitych potraw.

Podczas imprezy zbierano również pieniądze na leczenie i rehabilitację podopiecznych biegu.
- To pokazuje, że nasza społeczność nie tylko potrafi się bawić, ale także ma wielkie serca i chce pomagać innym. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom biegu gratuluję determinacji i siły charakteru – mówi Eligiusz Komarowski, starosta pilski, który razem z Markiem Kamińskim, członkiem Zarządu Powiatu w Pile wręczał puchary zwycięzcom biegu.
Wydarzenie wsparł Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile.