"Drzymałówka" w Grabównie na cześć bohatera walki o polskość

Data: 04-07-2023    Drukuj     Udostępnij     Udostępnij

Piknik w Grabównie poświęcony pamięci Michała Drzymały Życie w gminach powiatu pilskiego tętni. Ciekawym wydarzeniem dla mieszkańców był piknik Drzymałówka w Grabównie.

Piknik zorganizowano na cześć Michała Drzymały, który jest symbolem walki z germanizacją Polaków w zaborze pruskim. Ostatnie lata swojego życia Michał Drzymała spędził w Grabównie i został pochowany w Miasteczku Krajeńskim.

Uczestników pikniku odwiedził Eligiusz Komarowski, starosta pilski oraz Krzysztof Stepnowski, radny Rady Powiatu w Pile z tego okręgu.
- To bardzo cenne, że organizatorzy: władze Miasta i Gminy Miasteczko Krajeńskie oraz Centrum Domu Kultury dbają o pamięć swojego bohatera i zorganizowali także test wiedzy i konkurs plastyczny dla dzieci na Michała Drzymały – mówi starosta Eligiusz Komarowski.

Podczas pikniku odbył się konkurs kulinarny i można było posmakować lokalnych specjałów. Dobrej muzycznej zabawy również nie zabrakło.
- Brawo za pomysł i wspaniałą atmosferę oraz za bardzo miłe przyjęcie.  Takie wydarzenia to znakomita okazja do spotkań i zawsze owocnej rozmowy z mieszkańcami i burmistrzem Krzysztofem Oświecimskim – dodaje starosta.

Wydarzenie wsparł Powiat Pilski - Starostwo Powiatowe w Pile.